ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Domov důchodců v H. Králové čeká rekonstrukce

24.02.2016

Hradec Králové 24. února - Domov U Biřičky v Hradci Králové zahájí na jaře rekonstrukci za zhruba 25,5 milionu korun, kterou získá například nový evakuační výtah či zázemí pro personál. Kvůli opravám domov nebude po přechodnou dobu přijímat nové klienty, informoval dnes ČTK Martin Holek z tiskového oddělení hejtmanství.

V domově vznikne i chráněná úniková cesta. "Tento koridor je páteří celého bezpečnostního systému, protože musí vydržet veškerý nápor během případné evakuace. Všude budou například protipožární dveře. Evakuační výtah spojí všechna podlaží a bude vyúsťovat ven na novou rampu a schodiště," uvedl krajský radní pro oblast investic Josef Dvořák. V domově budou také nové požární, zabezpečovací a kamerové systémy.

Součástí oprav budou také stavební práce v pokojích klientů. "Lůžkovou kapacitu domova jsme snížili o 30 lůžek. Příjem klientů je teď zastaven do odvolání. Opětovně začneme přijímat přibližně v květnu a na plnou kapacitu se dostaneme pravděpodobně v lednu příštího roku," uvedla ředitelka domova Daniela Lusková. Kvůli stavebním pracím bude také omezeno parkování přímo v areálu domova, návštěvníci by měli parkovat v přilehlých ulicích. Stavební práce by měly být hotové na podzim.

Domov U Biřičky má podle údajů na svém webu celkovou lůžkovou kapacitu 355 lůžek, kapacita domova pro seniory je 297 lůžek, 58 lůžek spadá do kategorie domova se zvláštním režimem. O klienty se stará 193 zaměstnanců.

(čtk)