ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Opraví Ostrava svůj Poklad?

24.02.2016

Ostrava 24. února - Dům kultury Poklad v ostravském obvodě Poruba by se mohl v létě znovu začít opravovat. V současnosti se koná výběrové řízení na zhotovitele stavby, na 10. března je po několika odloženích naplánováno otevírání obálek a v dubnu by měla zasednout výběrová komise. Dům kultury by se mohl po opravě otevřít na konci příštího roku. Novinářům to dnes řekl náměstek ostravského primátora Zbyněk Pražák (KDU-ČSL).

Dům kultury z roku 1961, který je kulturní památkou, je zavřený už od roku 2013. Tehdy začala jeho rekonstrukce, jež měla být hotova na podzim roku 2014. Na jaře 2014 se však zastavila, mimo jiné kvůli neshodám s tehdejším zhotovitelem i s jedním z nájemců. "Problémy s nájemcem definitivně vyřešené nejsou, ale podle názoru právníků nebrání tomu, abychom zahájili rekonstrukci," řekl Pražák.

V zadávacích podmínkách podle něj je, že celá rekonstrukce má trvat 60 týdnů, tedy asi 15 měsíců. Stát by měla asi 240 milionů korun. "Pokud nebudou žádné komplikace, tak to odhaduji, že od konce roku 2017 by mohl Dům kultury Poklad začít provozovat svoji kulturní činnost," řekl náměstek. V opraveném domě kultury bude několik sálů - společenský, divadelní, baletní či přednáškový, dvě učebny, hudební klub a restaurace.

(čtk)