ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Oprava kina v Příbrami se opět posouvá

24.02.2016

Příbram 24. února - Plánovaná modernizace příbramského kina, která by divákům nabídla větší komfort a umožnila i promítání filmů ve 3D formátu, se znovu posouvá. Průzkum na některých místech pod hledištěm a promítací kabinou objevil možné problémy se statikou. Při bourání betonových schodů by se podklad mohl propadat. Zahájení rekonstrukce se kvůli tomu o měsíc až dva odkládá a práce se také prodraží, řekl dnes novinářům místostarosta Václav Švenda (TOP 09).

Kino je stále v provozu a divákům podle místostarosty žádné nebezpečí nehrozí. "Tam není žádné riziko, že se to propadne v tuto chvíli, ale může se to stát, když se tam budou bourat jednotlivé schody a bude se tam dělat nová betonová vrstva," upozornil Švenda.

Modernizace kina se odkládala už dříve kvůli projektové dokumentaci, která se nelíbila hasičům a musela se předělávat. Další problémy se objevily nyní při radnicí objednaném průzkumu. Švenda uvedl, že při poslední rekonstrukci se objevily propady a město chtělo podrobným průzkumem předejít nepříjemným překvapením. Povrchový průzkum ale upozornil na možné problémy se statikou. "Mám pocit, že cokoliv děláme a souvisí s kinem, se nedaří," konstatoval Švenda.

Investiční odbor podle něj hledá vhodné technické řešení. Podle Švendy možná budou stačit betonové injektáže. Takové řešení by podle něj projekt prodražilo jen řádově o desítky tisíc korun. "Ale je potřeba udělat sondy v hledišti, které nám řeknou víc," dodal.

Odhad nákladů na technické úpravy hlediště byl zpočátku půl milionu korun, později z projektové dokumentace vyplynula cena 1,8 milionu Kč. Dalších 200.000 Kč měla stát výměna plátna. Jaká bude konečná cena, je zatím otázkou.

Příbramské kino bylo už v minulosti digitalizováno, na trojrozměrné filmy ale diváci museli jezdit jinam. Svá kina v minulosti modernizovala i další středočeská města. Jejich provozovatelé tvrdí, že po přechodu na digitální technologii nebo 3D formát se zvýšila návštěvnost i tržby. Diváky na představení navíc lákají ceny vstupenek, které jsou nižší než v pražských multiplexech.

(čtk)