ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pivovar v Ústí nabízí realitka za 20 milionů korun

23.02.2016

Ústí nad Labem 23. února - Skupina Heineken znovu nabízí k prodeji areál bývalého pivovaru v Ústí nad Labem. Firma výrobu v objektech ve čtvrti Krásné Březno ukončila v roce 2011. Doporučená kupní cena je teď 20 milionů korun. ČTK dnes o aktuální nabídce informovala mluvčí realitní kanceláře Naxos Jana Bryndová.

Na třech hektarech je osm budov. Výběrové řízení na koupi pivovaru vyhlásil Naxos v těchto dnech. Zájemci mohou podávat přihlášky do prvního kola výběrového řízení do 13. dubna.

"Obdobným způsobem, kdy se počítalo s jiným využitím areálu, než bylo to původní, jsme již prodávali několik velkých komerčních nemovitostí," uvedl Martin Stibor z Naxosu, který má prodej na starosti. "Například bývalý areál cihelen Wienerberger začal po svém zpeněžení sloužit jako fotovoltaická elektrárna. Jednotlivé provozy textilky Triola se zase využily pro výrobu montovaných rodinných domků. A nyní aktuálně prodáváme také Automatické mlýny Pardubice," dodal.

K výhodám areálu v Krásném Březně podle Stibora patří to, že je napojený vlečkou na železniční koridor Ústí nad Labem - Děčín a dále do Hamburku.

Objekt je na seznamu významných industriálních staveb Ústeckého kraje. Na začátku 20. století se v Krásném Březně vařilo 16 značek a výstav byl asi 100.000 hektolitrů piva. V roce 2001 činil výstav 270.000 hektolitrů. V roce 2008 přešel pivovar do rukou koncernu Heineken, který výrobu později přestěhoval do nedalekého Velkého Března.

"Areál nabízí široké spektrum využití od skladování třeba ovoce a zeleniny přes překladiště kontejnerů a obchodní či administrativní centrum po bytovou výstavbu," uvedl makléř.

(čtk)