ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Boží Dar hledá kupce pro bývalý hotel na Klínovci

23.02.2016

Boží Dar (Karlovarsko) 23. února - Město Boží Dar prodává bývalý Hotel Klínovec na vrcholu nejvyšší krušnohorské hory. Dlouho uzavřený komplex přiléhající k nedávno opravené rozhledně nabízí město za nejméně 20 milionů korun. Zájemce ale musí splnit velmi přísné podmínky, řekl dnes ČTK starosta Božího Daru Jan Horník (STAN).

Podle Horníka město prodej dlouho připravovalo. Chce totiž získat skutečně seriozního investora, který by opravil a dostavěl hotel do podoby splňující současné požadavky. Hotel měl kdysi kapacitu okolo 80 lůžek, běžně ale dokázal ubytovat i 100 a více lidé na přistýlkách.

"Cíl je, aby to dosáhlo minimálně kapacity 100, ale umím si představit i 120 hostů ve velmi solidních podmínkách. V uvažovaném rozšíření jsou prosklené části,, kde je bazén, fitcentrum. Myslíme s, že by to měla být tak trochu výstavní záležitost směrem ke Krušným horám," řekl ČTK Horník.

Kupující se ve smlouvě musí pod hrozbou vysoké sankce zavázat, že do osmi let od odpisu smlouvy opraví stávající část a další čtyři roky má na dostavbu podle studie, kterou má město připravenou. Bude také muset vyhovět požadavkům památkářů.

Rekonstrukci hotelu donedávna komplikovalo to, že vrchol Klínovce nebyl napojen na inženýrské sítě. To se ale změnilo, když město investovalo do rekonstrukce rozhledny a příjezdové komunikace. Součástí bylo i přivedení inženýrských sítí k hotelu.

Podle Horníka už dříve přicházely městu nabídky na koupi hotelu, ale zatím je zastupitelstvo odmítalo. "Chceme najít silného investora, který skutečně hotel opraví a dostaví. Kdyby to nevyšlo, byla by to velká ostuda. I proto máme tak přísné podmínky," dodal Horník.

Došlé nabídky zastupitelé veřejně otevřou na svém jednání 18. dubna. Zájemce o koupi musí také předem složit jistinu ve výši 20 milionů korun.

(čtk)