ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zchátralé budovy v M. Lázních by mohlo nahradit náměstí

23.02.2016

Mariánské Lázně (Chebsko) 23. února - Mariánské Lázně se rozhodly pro demolici nevyužívaných budov v bývalém areálu Bytov nedaleko frekventované nákupní zóny. Zchátralé objekty by mohla nahradit například tržnice nebo nové náměstí, kde by se konaly farmářské trhy a další akce, řekl ČTK místostarosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík (ANO).

"K tomuto rozhodnutí jsme se přiklonili po několika návštěvách tohoto prostoru a jeho posouzení k nějakým novým účelům. Nyní je to takřka nevyužívaná část města, která město hyzdí. Přitom je v okolí velký ruch, je tu centrum nákupu, jsou tam obchodní domy. Tak proč to nevyužít a neudělat tam pro občany například tržnici nebo nějaké malé náměstíčko?" uvedl Hurajčík.

Nákupní zóna v ulici Chebská je obyvateli jedním z nejnavštěvovanějších míst ve městě. Při nákupech ale musejí zchátralý areál obcházet. Nová budova tržnice by se na místo měla přesunout ze stávající lokality, která podle vedení města není výhodná ani pro občany, ani pro podnikatele. Prostor by mohl sloužit například i pro konání kulturních akcí.

Na demolici bude nyní zpracována projektová dokumentace a investiční záměr s kalkulací nákladů pro další využití pozemků. Zbourány by poté měly být především nevyužívané garáže, z budov zůstane pouze zděný objekt bývalých kanceláří a hala.

(čtk)