ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Stavba hasičské stanice na karlovarském letišti může začít

23.02.2016

Karlovy Vary 23. února - Karlovarský kraj vybral napodruhé dodavatele stavby nové hasičské stanice na Letišti Karlovy Vary. V opakovaném výběrovém řízení vyhrála společnost OHL Železniční stavby s nabídkou 29,2 milionu korun. Rozpočtové náklady přitom byly 32 milionů korun, řekl dnes ČTK hejtman Karlovarského kraje Martin Havel (ČSSD).

Novou hasičkou stanici musí letiště vybudovat letos, aby splnilo bezpečnostní předpisy. Nové sídlo hasičů má umožnit rychlejší zásah v případě požáru nebo nehody na dráze a zlepšit má i komfort záchranářů.

Dodavatel měl být původně vybrán už na konci loňského roku. Vítěz prvního výběrového řízení ale nakonec smlouvu nepodepsal a od zakázky odstoupil. Druhá firma v pořadí byla o zhruba tři miliony dražší, a tak kraj raději vypsal novou soutěž.

"Nyní se přihlásilo šest společností, jedna byla vyřazena. Kraj letišti přislíbil osm milionů, letiště ze svých zdrojů mělo připraveno 23 milionů. Podíl se tak nyní upraví podle výše vítězné nabídky," řekl Havel.

Pokud se v platné lhůtě nikdo z účastníků výběrového řízení neodvolá, měla by stavba začít v dubnu letošního roku. Investici musí letiště, které je v majetku Karlovarského kraje, realizovat i přes to, že v posledních dvou letech se musí vyrovnávat s úbytkem cestujících. Valná většina leteckých linek z Karlových Varů míří do Ruska. Hostů z Ruska ale po krizi na Ukrajině a poklesu kurzu rublu výrazně ubylo. Letiště se tak po letech dostalo do ztráty. Konkrétní hospodářské výsledky budou známy až v březnu.

(čtk)