ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zlínská radnice začne chystat cyklostezku v centru

22.02.2016

Zlín 22. února - Zlínská radnice začne v březnu připravovat nový úsek cyklostezky v centru města. Povede podél hlavní třídy Tomáše Bati od napojení ulice Lorencova až po křižovatku s ulicí Podvesná XVII. Trasa bude po dokončení dlouhá 1,4 kilometru a stane se součástí již budované Městské obslužné cyklostezky, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

"Téměř kilometr nové cyklostezky bude tvořen samostatným pruhem určeným pro kola, a druhým, který bude jen pro pěší. Zbylá, východní část, bude smíšená, tedy pro cyklisty i chodce dohromady," uvedl mluvčí.

Radnice musí kvůli výstavbě odstranit 24 starých stromů, které nahradí novými. "Pro kácení máme dva termíny. Rádi bychom stihli vše v tom prvním, tedy do poloviny března," uvedl Michal Zlámal z odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu. Případný druhý termín je ve druhé půlce března.

Stavební práce začnou v druhé polovině roku, skončí příští rok, nový úsek by měl stát 25 milionů korun, radnice využije také evropské dotace. Letos se ve Zlíně začnou stavět tři kilometry cyklostezek, propojí se také centrum se sídlištěm Jižní Svahy.

Cyklostezky ve městě jsou nyní dlouhé přes 23 kilometrů. "Naším cílem je, aby síť cyklostezek měřila 45 až 50 kilometrů. Počet cyklistů se rychle zvyšuje a poptávka po nových stezkách je stále větší," uvedl radní Josef Novák (STAN).

(čtk)