ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Mladá Boleslav opraví chodníky a schodiště

22.02.2016

Mladá Boleslav 22. února - Mladá Boleslav chystá rekonstrukci městských chodníků a schodišť, jež jsou dlouhodobě ve špatném stavu. Informoval o tom dnes náměstek primátora Jiří Bouška. Na opravy všech místních komunikací je z městského rozpočtu vyčleněno 31 milionů korun. Na jaře by měla začít oprava chodníku a s ním spojená výstavba cyklostezky na dalším úseku třídy T. G. Masaryka, a to od posledního domu před kruhovým objezdem kolem Havelského parku až k prvnímu domu na náměstí Míru. Zároveň zde vznikne krytá autobusová zastávka.

Opravy se dočká také chodník ve podél Laurinovy ulice mezi třídou Václava Klementa a Jiráskovou ulicí, dále chodník u Zalužanské ulice podél zdejší klubovny a sportovního hřiště. Magistrát počítá i s rekonstrukcí vybraných úseků chodníků ve střední části Ptácké ulice. "Na základě stížností občanů i našich poznatků je nutné pracovat i s postupnou úpravou střední části Ptácké ulice. V prvé řadě je nutné opravit nejvíce poškozené chodníky, dále také máme připraveny peníze v rozpočtu na opravy některých schodišť v této oblasti. Ale oprava vlastní komunikace nepůjde vyřešit pouze nějakými dílčími opravami, ale bude nutné to vyřešit komplexně včetně výměny či obnovy sítí a podobně," informoval Jiří Bouška.

Kromě schodišť vedoucích z Ptácké ulice město připravuje zásadní opravu schodiště z Tovačovského ulice nahoru do Jaselské, které je kvůli havarijnímu stavu již delší dobu zcela uzavřené. Zároveň bude nutné toto schodiště zajistit i staticky. Náměstek primátora Jiří Bouška dále uvedl, že město plánuje opravit i schodiště z dolní části Komenského náměstí u kavárny směrem dolů na Vodkovu ulici. "Na opravu schodišť máme vyčleněno pět milionů korun," upřesnil Bouška.

Již na podzim loňského roku začalo město připravovat dostavbu chybějícího chodníku a úpravu lokality v ulici Na Celně v blízkosti Kliniky Dr. Pírka. V současné době je již vše připraveno a práce začnou, jakmile to umožní počasí. Součástí chystaných úprav bude dostavba chybějících částí chodníku ze zámkové dlažby i úprava okolí chodníku a místa pro přecházení chodců. Magistrát to oznámil prostřednictvím svých webových stránek.

(čtk)