ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nemocnice v Litomyšli pokračuje v modernizaci areálu

22.02.2016

Litomyšl (Svitavsko) 22. února - Litomyšlská nemocnice pokračuje v opravách a modernizaci svého areálu. Ještě v tomto roce chce rekonstruovat pokoje v budově interny pro klienty léčebny dlouhodobě nemocných. Ti jsou v současné době ve vile Klára někde až po devíti lidech na pokoji, nově budou mít dvoulůžkové, maximálně třílůžkové pokoje, uvedla Zuzana Nováková z oddělení komunikace a vnějších vztahů hejtmanství.

"Výběrové řízení na zhotovitele už bylo vyhlášeno a projekt za více než 11 milionů korun bude hotový do konce letošního roku," řekl náměstek hejtmana Roman Línek (KDU-ČSL).

Nemocnice má připraveny i další projekty. V budoucnu plánuje rekonstrukci správní budovy, interní ambulance a střechy monobloku. V loňském roce získala nové přístroje za 22,5 milionu korun. Dalších 23 milionů stálo zateplení budov ředitelství a interny.

Pět nemocnic Pardubického kraje spojených do jednoho subjektu skončilo loni celkově s hospodářským výsledkem odhadem na nule nebo v zisku až tři miliony korun. K vyrovnanému hospodaření přispěly i takzvané vyrovnávací platby, kterými jim kraj odpouští nájemné z budov a pojištění a přispívá na činnost protialkoholní záchytné stanice či pohotovosti, které zdravotní pojišťovny nehradí. Nemocnice v Litomyšli se podílela na celkových výkonech společnosti Nemocnice Pardubického kraje téměř 12 procenty.

Všechny nemocnice se potýkají s větším či menším nedostatkem zdravotnického personálu. Litomyšlská nemocnice nedávno získala primáře neurologie a iktové jednotky. Do funkce nastoupí 1. března.

(čtk)