ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Developer Panattoni plánuje u Přerova velký sklad

18.02.2016

Přerov 18. února - Velkou skladovací halu plánuje postavit na zhruba čtyřhektarovém pozemku v okrajové části Přerova průmyslový developer Panattoni Europe. Chystaný sklad má využívat společnost Ardon Safety, která sídlí v Přerově a obchoduje se zbožím pro řemeslnické, čalounické a stavební profese, sdělil ČTK primátor Přerova Vladimír Puchalský (Společně pro Přerov). Výše chystané investice nebyla zveřejněna.

Developerská společnost Panattoni Europe vyhrála soutěž na stavbu nové haly v Přerově-Předmostí a radnice nyní podle Puchalského čeká na to, jakou finanční částku za městský pozemek nabídne. "Hala by měla stát v lokalitě s dobrým dopravním napojením na stávající komunikaci a potenciálem napojení na dálnici D1. Skutečnost, že bude dálnice dostavěna do roku 2019, se začíná všeobecně vědět u investorů i developerů," uvedl Puchalský.

Společnost Ardon Safety, která distribuuje nátěrové hmoty a stavební chemii, čisticí prostředky, plasty, sklo, nářadí a pracovní oděvy, má zhruba miliardový roční obrat. V nové hale chce uskladnit až 25.000 palet zboží. Kolik zaměstnanců bude v novém skladu pracovat, firma nezveřejnila.

Volné stavební pozemky mezi místními částmi Předmostí a Dluhonice se rozkládají na ploše 29 hektarů. "Čtyřhektarová parcela (pro projekt Panattoni Europe) je umístěna jihovýchodně od ulice Staré Rybníky. Na pozemku nevedou žádné komunikace ani inženýrské sítě, ale územní plán s výstavbou počítá. Požadujeme, aby u ploch výroby a skladování bylo ponecháno minimálně 20 procent zeleně," podotkl Pavel Gala z odboru koncepce a strategického rozvoje magistrátu.

Projekt připravený firmou Panattoni je podle primátora Puchalského první velkou stavbou tohoto druhu v Přerově a mohl by do rozvojových zón přilákat další investory. Zvýšit atraktivitu Přerova v očích investorů má chystaná stavba nového úseku dálnice D1, která odkloní tranzitní dopravu z centra města a zlepší jeho napojení na dopravní síť. Podpořit zájem investorů má také nová strategická průmyslová zóna na pozemcích bývalé vrtulníkové základny v nedaleké Bochoři.

(čtk)