ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pelhřimov a Starý Pelhřimov může spojit chodník

18.02.2016

Pelhřimov 18. února - Severovýchodní okraj Pelhřimova a nedalekou místní část Starý Pelhřimov by mohla ještě letos spojit zpevněná cesta pro pěší a cyklisty. Podmínkou je, aby se město dohodlo s několika vlastníky pozemků na ceně výkupu. Zpevněná cesta by měla být dlouhá přibližně 750 metrů. Náklady podle místostarosty Ladislava Meda (ODS) dosáhnou necelého jednoho milionu korun.

O propojení s městem usilují lidé bydlící v místní části Starý Pelhřimov. Mezi oběma sídly denně cestují lidé do zaměstnání a matky s kočárky. "Potřeba vybudování jakési komunikace existuje už delší dobu," řekl Med.

Město potřebné pozemky nevlastní. Jedná o jejich prodeji s několika vlastníky, zatím však nedosáhlo shody o ceně. "Město nabídlo přibližně stejnou částku za metr čtvereční, za jakou bude Ředitelství silnic a dálnic vykupovat pozemky pro obchvat města. Vlastníkům se však zdá cena nízká," dodal Med. Vlastníky navrhovanou vyšší cenu zamítli ve středu zastupitelé, jednání budou podle Meda pokračovat. "Je možná také případná směna pozemků," podotkl místostarosta.

Pokud se městu podaří dosáhnou dohody s vlastníky pozemků, budou moci lidé chodník využívat ještě letos.

(čtk)