ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Kynšperku začne příprava lokality Třešňovka

17.02.2016

Kynšperk nad Ohří (Sokolovsko) 17. února - V Kynšperku nad Ohří letos začne příprava lokality Třešňovka pro výstavbu rodinných domů. Město na atraktivní pozemek ve čtyřech etapách přivede inženýrské sítě, vzniknout by tam mohlo až 19 rodinných domů. Radnice připravovala parcely několik let, celkem plánuje do projektu vložit kolem 20 milionů korun, oznámil dnes zastupitelům starosta Kynšperka Tomáš Svoboda (ČSSD).

"Projektové náklady jsou 23 milionů korun, výběrovým řízením by částka mohla klesnout zhruba o deset až 20 procent. I to je dost velká částka, proto jsme se rozhodli, že to uděláme na čtyři etapy," uvedl Svoboda. Město by tak už v průběhu druhé a třetí etapy mohlo nabídnout první parcely k prodeji. První domy by se v Třešňovce mohly začít stavět zhruba v roce 2018 a 2019.

V Třešňovce byla původně zahrádkářská kolonie, kterou město kvůli výstavbě zrušilo. Pozemky měl pro výstavbu připravit developer, tento plán ale několikrát zkrachoval a Kynšperk tak musel přistoupit k přivedení inženýrských sítí na vlastní náklady. Aktuálně je připravena projektová dokumentace. "V březnu bychom již mohli získat i stavební povolení. Následně vyhlásíme výběrové řízení a první etapa by měla začít přibližně v květnu," doplnil Svoboda.

Třešňovka by se tak měla stát jedinou ucelenou lokalitou pro výstavbu ve městě. "Je to mimořádně atraktivní, velmi slunečné místo. Ceny parcel by zde měly být vyšší, asi 1000 až 1100 korun za metr čtverečný. Pokud tomu ale budou zastupitelé naklonění, polovinu ceny by majitelé pozemků mohli získat zpět, pokud by například stavbu zkolaudovali do tří let," naznačil starosta. Běžně stojí pozemky pro rodinné domy v Kynšperku 300 až 500 korun za metr čtvereční.

V letošním rozpočtu má město na Třešňovku připraveno šest milionů korun, je to jeho největší letošní investice. Z celkového rozpočtu 54 milionů korun vloží letos Kynšperk do investic zhruba 17 milionů.

(čtk)