ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kutná Hora odkoupí kulturní dům Lorec

17.02.2016

Kutná Hora 17. února - Kutná Hora odkoupí za 12 milionů korun kulturní dům Lorec. Rozhodli o tom v úterý zastupitelé. Převážil mezi nimi názor, že v Kutné Hoře má být zachován kulturní dům pod správou a v majetku města, řekl dnes ČTK starosta Martin Starý (Kutnohorská změna).

Budova, v níž jsou pravidelně pořádány kulturní a společenské akce, patří společnosti Sparta Kutná Hora, jejímž majoritním akcionářem je firma Silnice Čáslav a čtvrtinový podíl drží město. Většinový vlastník chce nemovitost prodat. Zájem o ni projevila jedna pražská firma. Část veřejnosti i politiků začala mít obavy, že se nepodaří zachovat současné využití budovy. Proto nakonec budovu kupuje město.

Zastupitelé zároveň schválili rozpočtové opatření, díky němuž bude mít radnice prostředky na transakci. Další peníze si ale vyžádá rekonstrukce a také samotný provoz budovy. Kolik to bude, zatím podle Starého není známo. "Až budeme majiteli, tak budeme řešit, jak dál s rekonstrukcemi, ale do té doby to je ještě předčasné," uvedl starosta.

Starý se v úterý zdržel hlasování. Už dříve řekl, že město je v případě Lorce "časově tlačeno ke zdi". S pražskou firmou KPstar, která měla o budovu zájem, už byla totiž uzavřena předkupní smlouva. Ta by měla zaniknout, protože se kulturní dům rozhodlo odkoupit město. Starosta v minulosti poukazoval i na to, že firma KPstar nechtěla měnit využití budovy.

Zástupce KPstar Jan Prokeš na lednovém jednání zastupitelstva uvedl, že v Lorci by mohly být zachovány plesy a další akce. V další části budovy chtěla firma vybudovat konferenční místnosti a apartmány.

(čtk)