ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha by mohla zaplatit za Ďolíček 134 milionů

17.02.2016

Praha 17. února - Praha by mohla za stadion Ďolíček ve Vršovicích zaplatit 134 milionů korun. Vyplývá to z materiálu, který má ve čtvrtek projednat magistrátní výbor pro majetek. Daň z nabití nemovitosti 5,4 milionu Kč zaplatí podle dokumentu současný majitel, firma Bohemians Real. Koupi musí projednat a schválit pražští radní a zastupitelé.

Cena za pozemky, budovy a stavby je konečná, podle dokumentu ji stanovil vlastník stadionu. "Na nižší cenu není vlastník předmětných nemovitostí ochoten přistoupit," píše se v materiálu.

Magistrátní znalecký posudek ocenil stadion na zhruba 121 milionů korun. Z toho přibližně 16 milionů Kč je cena za výstavbu teplovodní kotelny pro vyhřívání trávníku.

Pokud materiál týkající se koupě schválí radní, zastupitelé by se jím měli zabývat nejpozději do konce letošního března. Do konce dubna by pak měl být hotov návrh na modernizaci a nutné opravy stadionu. Propočet nákladů odhadovaných oprav v následujících tří až pěti letech je 29,5 milionu korun. Praha bude muset rovněž podepsat nájemní smlouvu s klubem Bohemians 1905.

O získání stadionu se jedná už od roku 2011. Zástupci Prahy 10 na podzim 2014 schválili výměnu stadionu za sousední pozemky v odhadní ceně 60 milionů. Radnice tak měla místo 109 milionů zaplatit za stadion 49 milionů Kč. Proti dohodě se ale postavilo tehdejší vedení Prahy, jejíž souhlas je nutný pro všechny majetkové převody městských částí nad 50 milionů.

Loni v srpnu dal vlastník stadionu, společnost Bohemians Real, fotbalovému klubu výpověď. Klub má nyní prodlouženou nájemní smlouvu do června 2016.

(čtk)