ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kralupy nad Vltavou chystají proměnu centra

17.02.2016

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 17. února - Kralupy nad Vltavou chystají proměnu části centra města v okolí kostela Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava. Upraví zde silnice, chodníky a přidají zeleň. Místo navazuje na opravené prostranství u nedávno postaveného městského úřadu. Úpravy budou stát zhruba deset milionů korun a práce začnou na jaře. ČTK to dnes řekl kralupský starosta Petr Holeček (STAN). Kralupy letos hospodaří s více než 270 miliony korun.

Jednou z největších letošních investic ve městě bude také oprava kralupské základní školy Gen. Klapálka za 14 milionů korun, kde město nechá kompletně renovovat rozvody elektřiny a osvětlení. "Práce začnou v červnu, hlavní část je naplánována během prázdnin, abychom nenarušili výuku," uvedl starosta.

Více než deset milionů korun bude město stát výstavba a oprava chodníků a silnic v Hostivítově ulici a v lokalitě Hostibejk. Zahájení oprav zde předcházelo vybudování náhradní komunikace, aby se lidé mohli dostat do svých domů, protože opravovaná cesta je jediná přístupová.

Město také postaví několik nových hřišť, například víceúčelové hřiště v Základní škole Václava Havla nebo dětské hřiště u turistického infocentra. To budou moci turisté, cyklisté i další zájemci využít od března, fungovat zde bude také kavárna.

(čtk)