ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Přelouč část radnice přestaví pro potřeby knihovny

17.02.2016

Přelouč (Pardubicko) 17. února - Přelouč na Pardubicku zvažuje, že část bývalé radnice přestaví pro potřeby knihovny. Současné zázemí v Občanské záložně je malé a nevyhovující. ČTK to řekl místostarosta Ivan Moravec (Nezávislí pro Přelouč).

"V záložně je strašně málo místa. Pokusíme se získat evropské dotace a knihovnu přestěhovat," řekl Moravec.

Dotační podmínky budou známé nejspíš v dubnu. Dotace nejspíš nebudou pouze na knihovnu, proto město bude pracovat na projektu komunitního centra, jehož součástí by byla i knihovna.

"Oslovili jsme dva architekty, aby nám zhotovili návrh. Stropy jsou dřevěné, budou se muset udělat betonové, nejspíš zůstane jen obvod domu a celý vnitřek se změní a rekonstruuje," řekl Moravec.

Přelouč dokončila stavbu nové radnice v roce 2012. V domech 25 a 26 na Masarykové náměstí, kde radnice sídlila, je nyní infocentrum či klub seniorů a v patře se postupně opravuje a rozšiřuje zázemí pro tamní muzeum.

"Letos máme na muzeum vyčleněno 100.000 korun, postupujeme pomalu a úsporně," řekl Moravec.

Prvorepubliková budova s číslem popisným 27 je prázdná. V minulosti tam byli úředníci, kteří se nevešli do centrální radnice. Cena rekonstrukce vzejde z výběrového řízení, podle Moravce nejspíš půjde o desítky milionů korun.

(čtk)