ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Lidé v Říčanech chtějí místo nádraží kavárnu

16.02.2016

Říčany (u Prahy) 16. února - Lidé v Říčanech u Prahy si přejí, aby město odkoupilo od Českých drah nevyužívanou nádražní budovu. Uvnitř by většinou chtěli mít kavárnu nebo čajovnu a městské byty. Vyplynulo to z ankety pořádané radnicí, sdělila dnes ČTK mluvčí města Adéla Ambrožová.

Prostřednictvím elektronického hlasování chtěla říčanská radnice zjistit názor lidí na případnou koupi a využití historické budovy u vlakového nádraží. Bývalá výpravní budova není využívána od roku 2008, kdy bylo nádraží rekonstruováno. Prodej jízdenek zajišťuje obchod Pont v tunelu pod nástupišti. Podle většiny z 652 hlasujících má město budovu odkoupit a zrekonstruovat. Zda tak město opravdu učiní, radnice v tiskové zprávě neuvedla.

Nejčastěji si lidé přáli zachovat v horních patrech městské byty k pronájmu a prostory v přízemí přestavět na kavárnu či čajovnu s bezdrátovým připojením a výstavním prostorem. O pár hlasů méně obdržel návrh vybudovat služebnu městské policie, na třetím místě skončila půjčovna a úschovna kol a koloběžek. Lidem se zalíbil i nápad vytvořit centrum volného času pro mládež a městský minipivovar.

Ženy podle výsledků průzkumu preferovaly spíše kavárnu, muži dali nejvíce hlasů služebně městské policie. Upřednostňovali také městský pivovar, spolkový dům a přemístění městského úřadu. Ženy naopak více podpořily čekárnu a obchod s potravinami.

"Mým favoritem byly: muzeum, sídlo městské policie, volnočasové centrum nebo knihovna. Strach jsem měl z komerčních nápadů, které podle mě nejsou úplně to pravé ořechové pro hospodaření s veřejnými prostředky - myslím tím obchod, pivovar nebo kavárnu," uvedl starosta Vladimír Kořen (Klidné město).

(čtk)