ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Moravská Třebová rozhodne o koupi areálu Miltra

14.02.2016

Moravská Třebová (Svitavsko) 14. února - Město Moravská Třebová na Svitavsku se do poloviny března rozhodne, jestli koupí bývalý areál mlékárny Miltra. Nabídková cena 14 milionů korun je pro radnici příliš vysoká, řekl ČTK starosta Miloš Izák (ČSSD).

"Pokud nebude shoda naprosté většiny zastupitelů, nemá cenu do toho chodit. My už tady máme dost takových starých barabizen, s kterými si nevíme rady," doplnil starosta.

Mlékárna, která má hlavní sídlo v Městečku Trnávka, koupila areál od textilky Hedva. Objekt o velikosti 10.500 metrů čtverečních je vybavený technologiemi pro zpracování mléka, zastavěná plocha je přes 5000 metrů čtverečních. Mlékárna byla v úpadku, předloni ji koupil strategický investor.

Radnice už v minulosti zvažovala, že by v objektech v centru města mohl být sál pro kulturní, společenské a vzdělávací akce, galerie nebo prostory pro drobné podnikání. Pokud by byla budova ve špatném stavu, bylo by ji možné zbourat a pozemky využít například pro výstavbu bytů.

Město už vlastní dva objekty, pro které zatím nenašlo využití ani kupce. Opuštěnou budovu mateřské školy v Nové ulici chtěla společnost Alzcare přebudovat na zařízení pro pacienty s Alzheimerovou chorobou. Smlouvu uzavřela v roce 2012, čtyři miliony korun ale dosud neuhradila. Bez užitku je přes deset let i bývalá nemocnice. První investor chtěl budovu modernizovat na luxusní byty pro seniory, později plány změnil na objekt se sociálními službami. Další investor plánoval v objektu zřídit gynekologickou kliniku a genetické pracoviště, poté projekt přepracoval na dům pro penzisty.

(čtk)