ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Tachov připravuje stavbu 24 chráněných bytů

12.02.2016

Tachov 12. února - Tachov připravuje stavbu 24 bytů chráněného bydlení na východním sídlišti v Bělojarské ulici. Investice za zhruba 25 milionů korun začne příští rok a potrvá maximálně dva roky. Čtvrté největší město v Plzeňském kraji už má šest let ve stejné ulici 46 chráněných bytů pro zdravotně postižené. ČTK to řekl místostarosta Václav Svoboda (KSČM).

Letos město zdemoluje za čtyři miliony korun v Bělojarské ulici svůj objekt, kde sídlí pobočka Českého červeného kříže. Na jeho místě pak vzniknou nové byty. V přízemí nové budovy bude mít opět sídlo Červený kříž a budou tam místnosti pro odběry krve.

Už před šesti lety město vybudovalo v téže ulici na místě bývalých jeslí 46 chráněných bytů za 46 milionů korun a s dotací 40 milionů Kč. Na nové byty bude město usilovat také o dotaci. Vzhledem k tomu, že už ji jednou dostalo, počítá nyní ale s menší částkou.

Chráněné bydlení je pobytová služba poskytovaná lidem, kteří mají sníženou soběstačnost kvůli zdravotnímu postižení a jejich situace vyžaduje pomoc jiného člověka. Ubytování umožní těmto lidem začlenění do společnosti, zlepšení, obnovení nebo udržení návyků a dovedností souvisejících s péčí o sebe a svěřené prostory.

Tachov sníží své letošní investice na polovinu oproti loňsku, tedy na 36 milionů korun. Důvodem jsou nižší evropské dotace. Největší letošní akcí bude za šest milionů korun oprava chodníku v Hornické ulici, což bude první etapa rekonstrukce ulice před radnicí. Další čtyři miliony korun dá letos město na doplnění parkovacích stání na Rapotínském sídlišti, za 3,5 milionu Kč bude rekonstruovat křižovatku Stadtrocké a Zárečné ulice a dva miliony dá do obnovy jízdárny Světce, která je národní kulturní památkou.

(čtk)