ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kladno vyhlásilo soutěž na podobu centra

11.02.2016

Kladno 11. února - Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž na novou podobu centra. Pěší zónu T. G. Masaryka chce město zatraktivnit, zlepšit by se měl komfort pro pěší i cyklisty. Termín pro odevzdání soutěžních návrhů je konec března, úpravy centra chce město zahájit příští rok. ČTK o tom informovala mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.

Přípravy soutěže zabraly přes půl roku. Zahrnovaly i veřejná projednání s občany, obchodníky a online anketu o budoucí podobě pěší zóny. Podklady pro soutěž jsou mimo jiné i nově zpracovaný cyklogenerel či analýza parkování v centru města. "Za důležité považujeme plynulé a bezbariérové propojení pěší zóny s náměstím Svobody a autobusovým nádražím," uvedl radní pro rozvoj města Ondřej Rys (Volba pro Kladno).

Autoři námětů také budou navrhovat podobu informačního systému, který by nahradil množství rozličných typů reklam, kterými je prostor pěší zóny v současnosti podle radnice přeplněn. V centru by naopak měly přibýt zeleň, vodní prvky a pítka.

Na ulici T. G. Masaryka navážou další připravované projekty města, a to obnova podloubí podél třídy Československé armády a přestavba autobusového nádraží na moderní terminál. Také podobu nového nádraží určí architektonická soutěž.

Podrobné informace i kompletní soutěžní podklady Kladno zveřejnilo na webových stránkách města. Porota mezi nejlepší oceněné návrhy rozdělí celkem půl milionu korun.

(čtk)