ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha chce získat pozemek u radnice v Měcholupech

11.02.2016

Praha 11. února - Praha hodlá získat pozemek naproti radnici v Měcholupech. Developer na něm chce postavit bytový dům, městská část s tím však nesouhlasí. Magistrát, který Praha 15 požádala o pomoc, nabízí firmě místo uvedeného jiný pozemek v Libni, na kterém má firma objekty. Záměr směny musí ještě projednat majetková komise, případně schválit rada a zastupitelstvo, řekl ČTK mluvčí magistrátu Vít Hofman.

"Radnice by ráda území v Měcholupech zachovala nezastavěné, využitelné pro případné budoucí vybudování parku či oddechového místa pro občany městské části," uvedla dnes pro ČTK mluvčí městské části Karolína Skrčená. Vyjádření společnosti PriFin, která plánuje na pozemku na rohu Boloňské a Milánské ulice postavit bytový dům, ČTK zjišťuje.

Podle magistrátu společnost již požádala Prahu o prodej pozemků, na nichž stojí jí vlastněné budovy v Libni. "Společnost PriFin však nesouhlasila s navrženou kupní cenou. Vzhledem k situaci kolem jejich plánované výstavby v Horních Měcholupech chce Praha získat pozemek naproti radnici," uvedl Hofman. Jedná tak o jejich výměně.

Praha má objednané znalecké posudky, zároveň dokončuje připomínkové řízení. Po odsouhlasení cen směňovaných pozemků oběma stranami bude návrh předložený majetkové komisi rady, poté radě a zastupitelstvu.

Firma podle městské části zároveň s jednáními o směně pozemku připravuje územní a stavební povolení ke stavbě v Mělochupech. V lednu podle mluvčí městské části pokácela na uvedeném pozemku více než dvě desítky stromů. Padnout by měly i ostatní, na ně je ale třeba povolení.

(čtk)