ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Dostavba haly Dašická přijde na 11 milionů korun

11.02.2016

Pardubice 11. února - Dostavba sportovní haly Dašická v Pardubicích bude stát 11 milionů korun. Zařízení bude mít další šatny, kanceláře a propojí se se sousedním gymnáziem. Objekt bude po dostavbě kompletně bezbariérový. ČTK to dnes řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

"Plánovaná dostavba haly Dašická je velkorysejší, než bylo původně plánováno, jelikož jsme se snažili vyhovět všem sportovním klubům v Pardubicích tak, aby se zde mohla hrát utkání nejvyšší úrovně," uvedl hejtman.

Město nabízelo finanční spoluúčast, kraj však nabídku nevyužil. Pardubická radnice v minulosti investovala do haly 5,5 milionu korun. Kapacita sportovní haly postupně vzroste instalací mobilních tribun na 1063 diváků a po stavebních úpravách až na 1400 diváků.

Pardubický kraj v minulosti čelil kritice sportovců a škol, že hala pro sálové sporty, na niž získal evropskou dotaci, je nedostačující. Kvůli úsporám byl totiž projekt redukován, kolaudovaná kapacita je jen 300 míst a šetřilo se i na vybavení.

"Hala Dašická po dokončení poslední etapy bude skutečně splňovat veškerá kritéria pro konání utkání nejvyšších soutěží hned v několika sportech," uvedl náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

(čtk)