ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha 7 vyhlásí soutěž na novou radnici

11.02.2016

Praha 11. února - Praha 7 příští týden vyhlásí mezinárodní architektonickou soutěž na podobu nové radnice. Informoval o tom dnes starosta městské části Jan Čižinský (Praha 7 sobě). Spolu se zastupiteli v porotě zasednou architekti z Česka, Slovenska, Belgie a Španělska. Z prvního kola vybere mezinárodní porota osm postupujících návrhů. Finančně oceněny budou tři nejlepší.

O koupi administrativní budovy v ulici U Průhonu 38, která vyšla na více než 90 milionů korun, rozhodli zastupitelé přes odpor opozice vloni v listopadu. Oprava by měla podle starosty stát dalších 100 milionů korun. Rozhodnutí přišlo po několikaletých peripetiích, které pořízení nového sídla provázely. Původní vedení radnice totiž plánovalo investici za zhruba miliardu korun.

"Pro městskou část Praha 7 se jedná o historický krok. Naše čtvrť konečně získá radnici odpovídající 21. století," uvedl starosta. "Chceme pro občany otevřenou, efektivní a dobře fungující veřejnou budovu, pro zaměstnance pak důstojné místo ke každodenní práci," doplnila. Vedení městské části zároveň splnilo závazek vyplývající z referenda, ve kterém lidé odhlasovali snížení nákladů na pořízení budovy a vypsání architektonické soutěže. Referendum se v Praze 7 uskutečnilo v lednu 2013 na základě rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS).

(čtk)