ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Holice zmodernizují sportovní areál

11.02.2016

Holice (Pardubicko) 11. února - Holice na Pardubicku zmodernizují na etapy sportovní areál. Náklady dosáhnou zhruba 100 milionů korun. Areál by měl nabídnout víceúčelová hřiště, venkovní posilovny, dráhu pro in-line bruslení, skatepark nebo kluziště. ČTK to řekl místostarosta Petr Bajer.

"Chceme jít po vzoru Svitav, kde již moderní sportoviště fungují. Bude to pozvánka všem lidem, aby se věnovali trochu sportu," řekl Bajer.

Sportovní areál využívají školy, fotbalový klub, atleti a od roku 2010 také veřejnost. Po modernizaci bude vhodný i pro požární sporty. Starou běžeckou dráhu ze škváry nahradí tartan, kompletně se opraví tribuna a zázemí pro sportovce a veřejnost.

"Bohužel do sportu jde málo dotací. Nejspíš opravy rozdělíme na etapy a budeme zakázky zadávat postupně, abychom je byli schopni realizovat sami," řekl Bajer.

Město má hotovou studii, připravuje dokumentaci a podklady pro stavební povolení, následovat budou konkrétní projekty na jednotlivé etapy. Areál by měl být bezbariérový, dodal Bajer.

(čtk)