ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Palmer Capital koupil osm obchodů s hypermarketem Albert

10.02.2016

Praha 10. února - Společnost Palmer Capital Continental Europe koupila od firmy Atrium European Real Estate osm obchodních prostorů s hypermarketem Albert. Společnost dále koupila dvě přidružená obchodní centra pro firmu Lighthouse, jeden ze devíti investičních fondů, které spravuje. Celková nájemní plocha činí 86.200 metrů čtverečních, hodnota transakce je zhruba 100 milionů eur (cca 2,7 miliardy Kč). Palmer Capital o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

"Tuto transakci vnímáme jako skutečně výjimečnou. Budovy jsou moderní, dobře umístěné a plně pronajaté prvotřídními společnostmi," uvedl výkonný ředitel Palmer Capital Continental Europe Ben Maudling.

Obchodní centra jsou v Praze a dalších sedmi českých městech. Albert vytváří 82 procent ročních příjmů z pronájmů, mezi další nájemce patří Sportisimo, KIK, dm drogerie, Takko a Deichman.

Společnost Palmer Capital Continental Europe, správce realitních fondů a investic, byla založena v roce 2007. Má kanceláře v šesti zemích a spravuje nemovitosti v hodnotě 300 milionů eur (cca 8,1 miliardy Kč), a to převážně ve střední Evropě. Společnost navyšuje svoje podíly na trhu s nemovitostmi pro maloobchod.

(čtk)