ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Kadani by mohl letos vzniknout moderní skatepark

10.02.2016

Kadaň (Chomutovsko) 10. února - V Kadani by mohl letos vzniknout moderní skatepark. Na jeho vybudování radní vyhradili šest milionů korun. Modernizaci parku město v minulosti přislíbilo jeho uživatelům v případě, že budou dodržovat smluvená pravidla a zabrání ničení jeho vybavení. Systém se osvědčil, rekonstrukce by tak mohla začít na podzim, řekl ČTK starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

"Rozhodli jsme se, že budeme zpracovávat projektovou dokumentaci na nové, moderní skatové hřiště. Bude to takový ten betonový monolit. Než s projektovou dokumentací začneme, kolegové z městského úřadu se poradí s uživateli hřiště a podle toho dokumentaci připraví tak, aby byli spokojeni. Pokud se všechno stihne, realizace by mohla začít letos na podzim," uvedl Kulhánek.

Město se v minulosti potýkalo s tím, že vandalové hřiště na skateboarding opakovaně ničili. "Postavili jsme tam například přístřešky. Vydržely snad jen tři dny - byly rozkopané, poničené, plechy z nich pak někdo ukradl," uvedl starosta. Se skateboardisty se proto město dohodlo na novém režimu. Park byl oplocen a na pořádek v něm vedle samotných uživatelů dohlíží také asistent prevence kriminality.

"Slíbili jsme, že pokud pořádek na hřišti vydrží rok, přistoupíme k rekonstrukci," doplnil Kulhánek. Nyní se tak skateboardisté mohou těšit na nové hřiště. Mohli se navíc podílet na výběru materiálů i celkové podobě hřiště.

Šestimilionovou částku na hřiště Kadaň vyhradila z přebytku loňského rozpočtu, celkem bude letos do výstavby ve městě investovat na 130 milionů korun.

(čtk)