ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Chvaletice nemají peníze na klidovou zónu

08.02.2016

Chvaletice (Pardubicko) 5. února - Klidovou zónu v centru Chvaletic na Pardubicku radnice odkládá na neurčito. Na investici za 50 milionů korun nemá dostatek peněz, a na tento typ projektu dotace aktuálně nejsou. ČTK to řekl starosta Petr Sotona. V minulém dotačním období Evropské unie radnice nestihly Chvaletice o dotace požádat.

Nejdřív představitelé radnice potřebovali vymístit z města kamiony. K tomu však bylo nutné vlastnit průtah městem, na což se čekalo několik let. Kolaudace obchvatu, dokončeného v roce 2010, trvala přes tři roky. Teprve potom hejtmanství mohlo městu silnici třetí třídy darovat.

"Udělal se obchvat a lidé to moc nepoznali, náklaďáky jezdily dál. Provoz kamionu do města jsme omezili teprve letos, snížili jsme tonáž na 12 tun," řekl Sotona.

Pokud se město v budoucnu na proměnu centra zaměří, chce tam mít víc zeleně, která nahradí stávající parkoviště. Na revitalizaci veřejného prostoru už má město připravenou studii, nicméně podle místostarosty ji bude nutné v budoucnu přepracovat podle aktuální situace.

(čtk)