ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ministerstvo: Prodám bunkry a muniční sklad!

05.02.2016

Praha 5. února - Pohraniční bunkry nebo část budov v areálu bývalého muničního skladu Babice v okrese Praha-východ nabízí ministerstvo obrany k prodeji. ČTK to v tiskové zprávě sdělil Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva. Celkem úřad v letošním prvním výběrovém řízení na nepotřebný nemovitý majetek nabízí 41 nemovitostí za asi 75 milionů korun.

V nabídce je objevuje 11 dosud nenabízených nemovitostí, z toho v deseti případech se jedná o takzvané řopíky, tedy objekty bývalého pohraničního opevnění. "Tentokrát se jedná o objekty v lokalitě Březí u Mikulova. Zbývajícím novým objektem je část budov v areálu bývalého muničního skladu Babice v okrese Praha-východ v lesním masivu oblíbené rekreační oblasti," uvedl Caletka.

Z nemovitostí nabízených opakovaně jako nejzajímavější nabídku ministerstvo označuje podruhé inzerovaný provozní a skladový areál Dukelských kasáren II v Rakovníku. Minimální kupní cena je stanovena na necelých 25 milionů korun. "Za pozornost stojí rovněž areál bývalé střelnice u Bradlecké Lhoty s minimální kupní cenou 1,4 milionu korun Kč. Součástí areálu jsou především pozemky s celkovou výměrou asi 4,4 hektaru," dodal Caletka.

Dalších 17 nabídek tvoří převážně pozemky. Jedná se například o tři komplety několika pozemků na bývalém cvičišti u Benešova, o pozemky u Mnichovic nedaleko Prahy nebo u Chocerad a menší pozemky v několika lokalitách Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Součástí nabídky je i dalších osm objektů opevnění na Znojemsku. Bunkry jsou většinou nabízeny i s pozemky.

Inzerát je uveřejněn na internetových stránkách www.onnm.army.czwww.centralniadresa.cz. Další nepotřebné nemovitosti nabídne úřad podle Caletky na počátku března. Připraveno bude téměř 40 nemovitostí, které nebyly odprodány v předchozích výběrových řízeních, a další nově nabízený majetek.

(čtk)