ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Domažlice připravují rekonstrukci městského stadionu

05.02.2016

Domažlice 5. února - Domažlice připravují rekonstrukci fotbalového a atletického stadionu Střelnice zhruba za 35 milionů korun. Investice má povznést sportoviště na evropskou úroveň, aby se tam příští rok mohlo konat v fotbalové Mistrovství Evropy dívek do 17 let. Stadion patří městu a má ho v dlouhodobém pronájmu TJ Jiskra Domažlice. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kristýna Bublová.

Zastupitelé města schválili, že TJ Jiskra Domažlice může podat ministerstvu školství žádost o dotaci, která by měla pokrýt zhruba 90 procent nákladů. "Dále se město zavázalo, že bude rekonstrukci financovat ve výši alespoň 3,5 milionu korun, což je zhruba deset procent z celkových odhadovaných nákladů," řekla Bublová. O dotaci by mělo být v březnu. Pokud ji sportovci získají, začne se s opravou a rozšířením trávníku už letos v květnu.

Podle hotového projektu se bude rekonstruovat travnaté hřiště, postaví se východní tribuna a zázemí s parkovištěm. "Díky tomu se Střelnice stane součástí stadionů pro mládežnické reprezentační výběry ČR v kopané," uvedla mluvčí. V roce 2017 by se Domažlice měly stát hostitelem jedné skupiny mistrovství Evropy dívek v kopané do 17 let a na stadionu by se mělo odehrát jedno ze semifinálových utkání, které by přenášela televizní stanice do celé Evropy.

"Projektanti spočítali cenu za výstavbu objektu tribuny na 25 milionů korun, renovace plochy hřiště by měla vyjít na pět milionů. Skutečnou cenu ale ukáže až samotná soutěž," uvedl starosta Miroslav Mach. Nové zázemí by během roku využívali při trénincích i atleti, protože okolo hřiště je atletická dráha. Jde o největší sportoviště v Domažlicích, jehož součástí je i hřiště s umělým povrchem. Město bude letos opravovat také vedlejší plavecký bazén a s ním i ubytovnu pro sportovce. TJ Jiskra Domažlice má kolem 250 členů, větší část tvoří mládežnické oddíly. Na třetí ligu mužského fotbalu chodí až 2000 diváků.

(čtk)