ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nový úřad práce v Pardubicích se bude stavět příští rok

04.02.2016

Pardubice 4. února - Nový úřad práce v Pardubicích zhruba za 220 milionů korun by se měl stavět v letech 2017 až 2018. Letos se dokončí projekt a výběr stavební firmy. ČTK to dnes řekl ředitel úřadu Petr Klimpl. Objekt se měl stavět už předloni, nestihl však čerpat evropské dotace. Nyní se bude úřad stavět ze státního rozpočtu.

"Finanční prostředky jsou předběžně alokovány. Úřad bude z venku stejný jako původní projekt, uvnitř budou trochu jiné dispozice," uvedl Klimpl.

Úřad práce nyní sídlí v ulici Boženy Kunětické Vikové, má však několik dislokovaných pracovišť. Pro nový úřad byl vybrán pozemek v bývalých Masarykových kasárnách u kruhového objezdu a 191 zaměstnanců úřadu se tak po dokončení dvou propojených budov přestěhuje na jedno místo.

Jedna z částí nového objektu mělo být původně vzdělávací středisko, mezitím ale centra pro vzdělávání vznikla jinde v republice a pracovnímu úřadu naopak přibyly jiné agendy. V novém zázemí tak bude sídlit například inspektorát práce, řekl Klimpl.

Původní výstavbu provázela zpoždění, například odvolání pro stavební povolení. Jedna obyvatelka sídliště Višňovka se domnívala, že by skleněná budova oslňovala řidiče v autech. Vítězná firma by stavbu nedokončila včas a prodloužit termín čerpání evropských dotací nešlo.

(čtk)