ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Radnice je proti stavbě bytového domu v Mazurské

04.02.2016

Praha 4. února - Praha 8 nesouhlasí se stavbou bytového domu v Mazurské ulici v Bohnicích. Městská část podala odvolání proti povolení stavby. Podle radnice dům zhorší kvalitu života místních obyvatel. ČTK to dnes sdělila mluvčí Prahy 8 Anna Patočková. V Mazurské má vyrůst osmipodlažní bytový dům ve tvaru písmene L, součástí je jedno podzemní podlaží. O budoucnosti domu by měl rozhodnout magistrát, kterému radnice nesouhlasné stanovisko zaslala.

"Sídliště Bohnice bylo postaveno jako urbanistický celek s předem promyšlenou a ucelenou strukturou. Navržená stavba do sídliště nepřirozeně zasahuje a zahušťuje celý prostor na úkor veřejného volného prostoru a zeleně. Chceme využít všechny právní prostředky k tomu, aby nedocházelo k nekoncepčnímu zastavování ploch na celém území Prahy 8," uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Prostor, který má být zastavěn, podle Petruse není stavební parcela. "Věřím, že nám magistrát dá za pravdu a že se na sídlišti v Bohnicích žádná podobná stavba neuskuteční," uvedl.

Proti stavbě domu protestují také místní obyvatelé. Ti mají obavy zejména z toho, že jim nová stavba zastíní byty, rovněž mají obavu z nárůstu automobilové dopravy. "Podle předložených studií jsou však všechny tyto námitky vypořádány a nová stavba se těsně vešla do všech zákonem stanovených norem," uvedla Patočková.

Osmipatrový dům podle úředníků magistrátu splnil všechny obecné technické normy a magistrátní odbor územního rozvoje a výstavby proto vydal povolení k umístění stavby.

Návrh na výstavbu domu podaly společnosti Munford a Alto CZ.

(čtk)