ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Městské tržiště v Ostrově čeká demolice

03.02.2016

Ostrov (Karlovarsko) 3. února - Centrální městské tržiště na náměstí v Ostrově na Karlovarsku bude pravděpodobně strženo. A to navzdory petici současného provozovatele Jana Koeningsteina, ve které se proti zbourání tržnice vyslovilo přes 1000 lidí. Jiná petice naopak před lety požadovala zbourání objektu. Zchátralé stavby by podle starosty Pavla Čekana (ČSSD) měla nahradit modernější budova, její účel zůstane zachován.

"Město má v úmyslu na konci roku ukončit smlouvu se současným provozovatelem. S největší pravděpodobností ta stavba, která už je tam 22 let a je v neutěšeném stavu, bude stržena. Pokud už město bude mít v té době nový projekt nebo zájem, chtělo by vybudovat nové tržiště - a místo tedy dál zůstane tržním místem," uvedl Čekan.

Předchozích 22 let měla tržnici v nájmu právě Koenigsteinova firma. "Stávající provoz tržiště je prakticky bezproblémový, tržiště je navštěvováno jak občany města Ostrova, tak z jeho okolí," argumentuje provozovatel v petici. Podle vedení města by ale ani zachování současného stavu Koenigsteinovi nezaručilo, že tržnici bude i nadále provozovat. "Nový provozovatel by po 31. říjnu vzešel z výběrového řízení," doplnil starosta.

Podle jiné petice z roku 2014 jsou naopak zchátralé stánky v centru města ostudou a měly by být odstraněny. "Zatím máme jednu vizualizaci, jak by nová městská tržnice měla vypadat. Nebránili bychom se ani nějaké moderní stavbě, například ve stylu Tančícího domu. To vše se ale teprve ukáže," uzavřel Čekan.

(čtk)