ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Přelouč opravuje zchátralý fotbalový stadion

03.02.2016

Přelouč (Pardubicko) 3. února - Přelouč na Pardubicku zahájila první etapu oprav zchátralého fotbalového stadionu. Do dubna opraví tribunu a zázemí pro sportovce. Venkovní část areálu dokončí později. Žádá o dotace. ČTK to řekla starostka Irena Burešová (ODS).

Loni město se žádostí neuspělo. Projektů bylo víc než poskytovaných peněz. Radnice proto zaplatí v první etapě téměř sedm milionů ze svého rozpočtu. Druhá etapa by měla stát zhruba 13 milionů korun, asi 80 procent nákladů město může získat na dotacích.

"Všichni chápeme opravu fotbalového stadionu jako prioritu. Pokud bychom dotaci nedostali, pustíme se do toho z vlastních prostředků," řekla Burešová.

Tribuna pochází ze 70. let, tehdy ji lidé stavěli v takzvané akci Z. Od té doby se zásadně nerekonstruovala, statik již odhalil značné nedostatky v konstrukci.

Generální rekonstrukce tribuny s kapacitou pro 300 diváků čítá odstranění starých dřevěných lavic, které nahradí plastovými sedačkami, a instaluje se nová kovová střecha. V zázemí pro sportovce se chystá výměna střešní krytiny, elektroinstalace, zchátralé nosné konstrukce, dveří a oken. Součástí rekonstrukce bude i modernizace šaten a sociálního zařízení a zateplení objektu.

V druhé etapě je v plánu kompletní rekonstrukce sportovní plochy, včetně vybudování tartanové dráhy a vyvrtání nové studny pro moderní zavlažovací zařízení.

"Areál využívají fotbalisté, cvičí tam dobrovolní hasiči, děti ze základních škol, ragbisté, hokejbalisté a florbalisté, všechny věkové kategorie," dodala starostka.

(čtk)