ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Chrudim otevřela opravenou tribunu Letního stadionu

01.02.2016

Chrudim 1. února - Představitelé Chrudimi dnes za přítomnosti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové slavnostně otevřeli opravenou tribunu Letního stadionu. Původní objekt byl ve velmi špatném stavu, vykazoval poruchy statiky a jeho provoz byl drahý. Radnice na rekonstrukci získala tři miliony korun z dotačního programu ministerstva, celkově oprava stála zhruba 8,3 milionu korun.

Stavební práce začaly ve druhé polovině minulého roku. Kompletní rekonstrukce se dočkala střecha. Stavbaři také opravili betonové konstrukce včetně nátěrů kovových výztužných konstrukcí, srovnali podlahy i stěny a opravili poškozené hrany a rohy. Příčky a vstupy ve druhém patře jsou nově jinak uspořádány, celá budova byla zateplena deskami z polystyrenu.

Letní stadion v ulici V Průhonech je k dispozici veřejnosti, základním a středním školám, sportovním klubům a zájmovým spolkům zejména chrudimského okresu. Od 1. dubna 2012 jej spravuje městská společnost Sportovní areály města Chrudim. Na stadionu mají svá sídla Sportovní unie Chrudimska, Okresní fotbalový svaz, Atletika Chrudim, MFK Chrudim a další organizace.

Sportovní areál v hodnotě několika desítek milionů korun město bezúplatně převzalo v roce 2012 od sdružení AFK Chrudim. To na jeho údržbu a opravy nemělo peníze. Nejcennější části, fotbalové hřiště a atletický ovál, byly již předtím modernizovány.

Vloni v červenci Chrudim dokončila výstavbu nové tribuny na Městském stadionu v Novoměstské ulici. Nahradila nevyhovující starou dřevěnou, která byla stržena loni v červnu. Objekt má kapacitu 500 diváků, původní jich mohl pojmout jen 200. Tvoří jej nosná konstrukce z prefabrikovaných železobetonových dílů se zastřešením neseným lepenými vazníky.

(čtk)