ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Písek opraví plovárnu u svatého Václava

29.01.2016

Písek 29. ledna - Dalších téměř 12 milionů korun investuje město Písek do opravy plovárny u svatého Václava, která je nejnavštěvovanějším koupalištěm ve městě. Část rekonstrukčních prací se udělá během dubna a května, druhá polovina je v plánu po skončení sezóny, rozhodla městská rada. Už loni město dalo do oprav plovárny téměř deset milionů korun, ČTK to dnes řekla mluvčí města Kristýna Barchini.

Díky rekonstrukci se návštěvnost v minulém roce zvýšila. "Plovárnu během léta 2015 navštívilo 24.500 lidí. V roce 2014 to bylo 11.000. Díky opravám se zájem zvyšuje. Jedná se o nejnavštěvovanější koupaliště ve městě," uvedla Barchini.

Rekonstrukce skončí na konci května, aby byl plovárna připravena na sezónu. "Předpokládané finanční náklady činí 2,8 mil. Kč bez DPH před sezónou a zbytek proinvestujeme po sezóně nebo na začátku příštího roku. Vypsali jsme výběrové řízení na zhotovitele, hlavním hodnotícím kritériem bude cena,“ uvedl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09). Město chce nechat opravit povrchové vrsty terasy, vyměnit zábradlí a postavit sociální zařízení, které budou imitovat lodní kajuty.

Po skončení letní sezóny budou následovat další opravy. Demolice stávající betonové konstrukce bazénu a vybudování nového dětského nerezového koupaliště, doplnění bazénu o bezpečnou vodní atrakci pro děti i nové řešení přístupu z pláže, brodítko a sprchy. „Dále plánujeme rozšíření plochy pro ležení a novou skluzavku do bazénu, do řeky umístíme pontonové molo,“ uvedl Petr Matoušek z Odboru investic a rozvoje Městského úřadu v Písku.

Loňská rekonstrukce zahrnovala přestavbu brouzdaliště a jeho okolí, vytvoření nového zdroje vody, vodovodní a kanalizační rozvody inženýrských sítí a zprovoznění nové bazénové technologie. "Investice představovala 9,6 milionů korun," dodal Knot.

(čtk)