ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V benešovských kasárnách by mohlo vzniknout zábavní centrum

26.01.2016

Benešov 26. ledna - V bývalých Táborských kasárnách v Benešově by mohlo vzniknout zábavní centrum. V úvahu přichází také omezená výstavba bytů a rodinných domků, řekl dnes ČTK nový starosta Petr Hostek (ČSSD). Podle něj se zatím shromažďují náměty a diskutuje se o nich.

V chátrajícím brownfieldu, který kdysi město převzalo od armády, by podle Hostka mohlo být například zábavní centrum typu Mirákula, Techmanie nebo Legolandu. Autobusy vozící turisty na nedaleký zámek Konopiště by tak podle starosty mohly zajíždět i do Benešova. "Může to být nakombinováno samozřejmě s individuální výstavbou rodinných domků, s omezenou možností ubytovacích kapacit v rámci nějakých činžovních domů. Proč ne? Ale musí to mít smysl a musí to mít návaznosti," zdůraznil Hostek, který počátkem ledna vystřídal v křesle starosty Jaroslava Hlavničku (Volba pro město).

V minulosti se počítalo s tím, že v pětadvacetihektarovém areálu vznikne nová čtvrť. Z bývalých armádních objektů se mělo využít jen minimum. Uvažovalo se o výstavbě bytových a rodinných domů a časem i sportovní haly. Zájem investorů ale podle bývalé radnice pominul kvůli hospodářské krizi. S pozdějším oživením ekonomiky se ale žádní noví zájemci o odkoupení pozemků v kasárnách neobjevili. Problémem byly i nevybudované inženýrské sítě.

Podle Hostka je třeba si položit otázku, zda se Benešovu vyplatí vybudovat v horizontu několika let dalších 5000 až 6000 postelí. "Kdo tady bude bydlet? Je tady na to infrastruktura?" podotkl.

Táborské kasárny v minulosti využívali pořadatelé hudebních festivalů. Konaly se tam přehlídky Sázavafest a Let It Roll, které se nakonec ale přestěhovaly jinam. Hostek by uvítal, aby se hudební produkce do areálu vrátily, nejlépe už v letošním roce.

(čtk)