ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Líbeznice plánují přístavbu školy

25.01.2016

Líbeznice (u Prahy) 25. ledna - Líbeznice u Prahy plánují přístavbu školy, díky níž kapacita vzroste o 180 žáků. Obec nedávno otevřela nový pavilon pro 240 dětí, zájem o přihlašování dětí do líbeznické školy stále stoupá. Obec na stavbu shání dotace, z rozpočtu by projekt za více než 27 milionů korun nemohla zaplatit. ČTK to dnes řekl starosta Martin Kupka (ODS). Líbeznice budou letos hospodařit zhruba se 70 miliony korun. Škola má nyní celkovou kapacitu 840 žáků.

Na přípravu projektu je vypsaná soutěž, pokud by se podařilo najít peníze na jeho uskutečnění, mohl by ještě na jaře být vypsán tendr na firmu, která přístavbu postaví. "Ještě před prázdninami by se pak mohlo začít stavět a do konce října by mohlo být hotovo," uvedl starosta.

Zájem o líbeznickou základní školu je ještě vyšší než předpokládají demografické průzkumy a podle Kupky stoupá z několika důvodů. Jedním z nich je i to, že se plní kapacita škol na okraji Prahy a také kladné reference na výuku. K dobré atmosféře v budově prospělo podle něj i propojení se základní uměleckou školou.

Počet obyvatel Líbeznic se za posledních 15 let zdvojnásobil, nyní má obec zhruba 2600 obyvatel. Podle demografické prognózy může počet obyvatel do roku 2020 překročit i hranici 3000.

Kromě šesti nových tříd v podkroví školy přibude učebna s nadstandardní kapacitou, která bude určená mimo jiné pro výuku hudební výchovy. Součástí stavby jsou i kabinety a sociální zařízení.

Školní budova byla postavena v padesátých letech minulého století. Minulý rok byl v Líbeznicích otevřen nový pavilon školy, takzvaný Rondel, pro 240 dětí. Na stavbu přispěly všechny obce v její spádové oblasti - Měšice, Bašť, Líbeznice, Předboj a Nová Ves.

Letos v Líbeznicích také vznikne nová multifunkční tělocvična za více než 30 milionů korun, dokončena má být na podzim.

(čtk)