ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Slaný opraví další část historického centra

22.01.2016

Slaný (Kladensko) 22. ledna - Slaný letos opraví další část historického centra. Po opravách, které by měly začít v létě, zůstane zachovaný ráz lokality. Odborníci nyní zkoumají podloží a sítě. Město počítá s náklady kolem osmi milionů korun, které zaplatí ze svého rozpočtu. ČTK to dnes řekl místostarosta Slaného Milan Grohmann.

Oprava Hanžburského ulice přímo naváže na nedávno dokončenou opravu pěší zóny, takzvané Londy, za více než dvacet milionů korun. "Změní se také profil ulice, zmizí obrubníky a povrch se tak stane bezbariérový," uvedl místostarosta. Ulice projde kompletní proměnou, povrch pokryje původní žulová mozaika, typ schválený památkáři.

Součástí oprav bude také začlenění nového veřejného osvětlení, které město postupně obnovuje i v dalších ulicích. I v tomto případě jde o typ, který zapadá do památkové zóny nejen konstrukcí, ale i teplým odstínem světla. "Zároveň výměnou lamp s LED typem osvětlení šetříme náklady na provoz," uvedl místostarosta. V ulicích kolem Masarykova náměstí také město uvažuje o doplnění zeleně.

Slaný letos plánuje také první etapu modernizace čistírny odpadních vod za 30 milionů korun a připravuje projekt na stavbu nové sportovní haly. Její výstavba bude ale záležet i na tom, zda se městu podaří získat dotaci.

(čtk)