ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ostrovská hasičárna by se mohla proměnit v pivovar

21.01.2016

Ostrov 21. ledna - Zbrojnice dobrovolných hasičů v Ostrově by se v budoucnu mohla proměnit na městský pivovar. Budovu hasiči zřejmě opustí nejpozději v roce 2017, kdy bude dokončen nový moderní areál záchranných složek. Zbrojnice se nachází v blízkosti ostrovského zámku a bývalého hotelu Myslivna, který město plánuje koupit. Podnikání v ubytování tak chce Ostrov spojit právě s vařením vlastního piva, které by mohlo nalákat turisty, řekl ČTK starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).

"Jedná se o lokalitu kolem hotelu Myslivna a dnešní zbrojnice dobrovolných hasičů, jejíž zázemí by mělo být nově postaveno v nové lokalitě. Ve stávající lokalitě by mohl být postaven městský pivovar. V současné době máme přípravu na zpracování studie této lokality komplexně, tedy jak hotelu Myslivna, tak stávající zbrojnice dobrovolných hasičů," uvedl Čekan.

Obě budovy jsou součástí městské památkové zóny. Právě regionální pivo by podle starosty mohlo být pro turisty lákadlem, v hotelu Myslivna by pro ně město mohlo nabízet ubytování. "Zda bychom pivovar v budoucnu pronajímali nebo si ho provozovali zcela sami, zatím není jasné. Nereálná ale není ani kombinace obou možností," doplnil starosta.

Plán oživení turistického ruchu ve městě sdružuje projekt s názvem Historický Ostrov 4, který navazuje na rekonstrukci zámku a dalších památek. Kromě koupě hotelu Myslivna plánuje město odkoupit také další historickou budovu ve městě, kde chce zřídit malé muzeum a turistické informační centrum. Jeho činnost má navázat na destinační agenturu Karlovarského kraje a zprostředkovat turistům veškeré informace o regionu. Turistům by mohlo zajišťovat například i půjčování lyží nebo kol.

Do rozpočtu na letošní rok zatím ostrovští zastupitelé vyhradili 10,5 milionu korun na koupi hotelu Myslivna a 4 miliony na koupi domu na Starém náměstí, kde má vzniknout infocentrum. Další náklady ukáže až zpracovaná studie.

(čtk)