ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Lidé v Černošicích vybrali peníze na výstavbu haly

20.01.2016

Černošice (u Prahy) 20. ledna - Lidem v Černošicích u Prahy se podařilo shromáždit všechny peníze potřebné na stavbu nové sportovní haly. Náklady na výstavbu a úpravu venkovních prostranství jsou kolem 50 milionů Kč. Většinu peněz město získalo od ministerstva financí a část nákladů hradí z vlastního rozpočtu. Deset milionů však bylo nutné vybrat ve veřejné sbírce, což se nyní podařilo. ČTK to dnes sdělil starosta Filip Kořínek (Věci černošické).

"Účet veřejné sbírky je nadále otevřen a všechny dodatečně vybrané prostředky budou použity na nákup vybavení a sportovního náčiní. Pokračuje dále i program adopce sedadel," uvedl starosta. Výstavba haly je už z větší části hotova, dokončení je plánováno v dubnu až květnu.

První prostředky do veřejné sbírky byly vybrány na benefičním koncertu Bratří Ebenů v paláci Hybernia v lednu 2014. Projekt, který zaštítila legendární gymnastka Věra Čáslavská, pak podpořila i řada dalších akcí. Na halu přispěli také lidé, kteří si koupili benefiční kalendář, významné částky se podařilo získat od firem.

Nová sportovní hala je určena zejména školákům, kteří by ji měli mít k dispozici od 08:00 zhruba do 15:00. Pak ji budou využívat mimoškolní kroužky a sportovní oddíly, například hráči florbalu, basketbalu, volejbalu a stolního tenisu či karatisté. V současnosti se sportovci musejí scházet v nevyhovujících prostorách nebo dojíždějí do jiných měst.

Sportovní haly budují i další středočeská města. Například v Mladé Boleslavi nedávno zprovoznili novou sportovní halu u 5. základní školy za 30 milionů korun. Stavba nové sportovní haly je plánována také v Kutné Hoře.

(čtk)