ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha 6 chystá rozšíření areálu Petynka

19.01.2016

Praha 19. ledna - Praha 6 plánuje rekonstrukci a rozšíření koupaliště na Petynce. Vznikne moderní krytý bazén a vodní svět, ale i zimní kluziště, restaurace a parkovací dům. Náklady se vyšplhají na zhruba 170 milionů korun. Donedávna koaliční Strana zelených žádá architektonickou soutěž. Vedení městské části s tím ale nesouhlasí.

Podle městské společnosti SNEO, která rekonstrukci organizuje, by práce měly být dokončeny do konce volebního období, tedy do roku 2018. Firma na začátku měsíce vyhlásila soutěž, v níž hledá zpracovatele studie.

"Rada Prahy 6 opakuje chyby svých předchůdců - ideový záměr takto velkého projektu neprojednala s veřejností, zpracovatele projektu hledá podezřelým způsobem a jasno není ani ve financování projektu," tvrdí bývalá radní Petra Kolínská (SZ). Vedení společnosti i radnice ale výtky odmítají.

"Zvolená cesta šetří veřejné prostředky, vždyť na dosavadních 22 studií bylo vynaloženo bezmála deset milionů korun bez jakéhokoliv praktického výsledku. Další architektonická soutěž by znamenala více než roční zdržení projektu a doplnění stávajících návrhů o návrh další," reagoval předseda představenstva SNEO Tomáš Jílek (TOP 09).

Akciová společnost SNEO má na starosti investice a správu nemovitostí Prahy 6. Základní kapitál činí téměř 250 milionů korun. V minulosti se zabývala především privatizací bytů. Stávající rada firmu vloni reorganizovala, zrušila nákladné externí služby právníků a vyměnila vedení firmy. Podle starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) bylo cílem "zpřetrhání klientelistické sítě a resuscitace firmy".

(čtk)