ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Stavba nákupního centra ve Znojmě se odkládá

19.01.2016

Znojmo 19. ledna - Stavba nákupního centra v areálu bývalé Fruty ve Znojmě se zatím odkládá. Investor, kterým je znojemská společnost Aventin, stáhl záměr a krajský úřad ukončil proces posuzování vlivu stavby na životní prostředí. Vyplývá to z dokumentu na informačním portálu EIA. Na dotaz zaslaný ČTK investor zatím nereagoval.

Se zahájením stavby mezi vlakovým nádražím a Družstevní ulicí investor počítal už letos. V první etapě plánoval postavit budovu s 11.600 metry čtverečními ploch pro obchody a služby. V přízemí se plánovalo 16 obchodních jednotek, v patře měly být kanceláře. Ve druhé etapě, která se měla stavět později, se měla nabídka rozšířit o 3155 metrů čtverečních pro další obchody a celkem mělo být u nákupního centra 500 parkovacích míst.

V areálu bývalé Fruty už v současnosti funguje několik firem a nákupní centrum zde mělo doplnit nynější služby. Celá lokalita by se měla postupně rozvíjet a být přístupná z nádraží i Družstevní ulice.

Pro Aventin to není první zdržení plánů. Patrně nejdéle chystá stavbu obchodního centra v Jihlavě u výpadovky na Pelhřimov, které by se po šesti letech plánů a příprav mohlo začít stavět letos. Již fungující nákupní centrum společnost postavila například v Ivančicích. Výkony společnosti předloni činily 19 milionů korun, hospodaření skončilo ve ztrátě třetí rok po sobě, předloni to bylo 10,6 milionu korun.

(čtk)