ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha prodá desítky bytů ve Vysočanech

19.01.2016

Praha 19. ledna - Praha pokračuje v privatizaci městských bytů. V další vlně prodá desítky bytů ve Vysočanech, za které do magistrátní pokladny přibude skoro 68 milionů korun. Dnes o tom podle informací ČTK rozhodla nekompletní pražská rada. Podle dříve projednaného harmonogramu město v následujících letech prodá tisíce bytů za asi čtyři miliardy korun.

Do prodeje magistrát tentokrát posílá tři šestipatrové zděné domy v Podnádražní ulici. Bytová družstva si koupí dohromady 67 bytů a několik nebytových prostor. Průměrná cena bytu se podle znaleckého odhadu pohybuje kolem milionu korun.

Hlavní město podle harmonogramu ve čtyřech fázích postupně prodává byty mimo jiné na sídlištích ve Strašnicích, Stodůlkách, na Černém Mostě a v Řepích. Původně měla privatizace postupovat rychleji. Dokončena měla být už předloni na podzim. Lidé si zatím měli možnost koupit zhruba třetinu bytů. Peníze z privatizace putují do nedávno zavedeného investičního fondu a budou sloužit na sociální bydlení.

Prodej bytů město připravovalo zhruba čtyři roky, jeho podmínky zastupitelé schválili v květnu 2012. K prodeji jsou určeny především celé domy, koupit by je měla bytová družstva. Pokud některé družstvo koupi odmítne, zůstane dům v majetku města.

(čtk)