ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Říčanské kino by mohlo být přestavěno na spolkový dům

18.01.2016

Říčany (u Prahy) 18. ledna - Bývalé kino v Říčanech u Prahy by mohlo být přestavěno na spolkový dům. O nové využití chátrající budovy na Komenského náměstí, v níž se přestalo promítat v roce 2006, projevili zájem lidé v anketě pořádané radnicí. ČTK to dnes sdělila mluvčí města Adéla Ambrožová.

"V případě získání dotace je jedním z řešení komplexní přestavba na spolkový dům. Projekt zahrnuje knihovnu, studentský klub, kavárnu, zázemí pro sociální práci, mateřské centrum nebo občanský klub, prostor pro setkání seniorů či pro školní výuku," uvedla mluvčí. Nízkoenergetická dvoupodlažní budova v přírodním stylu by měla mít zatravněnou plochu na střeše a návštěvníci by mohli využívat i hřiště. Předpokládané náklady na přestavbu město neuvedlo.

V Říčanech nyní funguje kino ve volnočasovém centru Na Fialce, kde je také pětadvacetimetrový bazén a sportovní hala. V tamním kulturním sále se vedle promítání filmů pořádají přednášky nebo hraje divadlo.

Přestavbu bývalého kina na spolkový dům plánuje také Dobříš na Příbramsku. Budova by měla sloužit hlavně spolkům a občanským sdružením a fungovat jako místo pro setkávání lidí. Bývalé kino nedávno přestavěli i Votice na Benešovsku. Je z něj multifunkční centrum, které je určené k pořádání kulturních a společenských akcí.

Z ankety uspořádané v Říčanech vyplynulo, že lidi nejvíce pálí nadměrná kamionová doprava. Chtějí také zajistit bezpečné cesty do škol a vyřešit budoucnost oblasti, kde stojí torzo plánované věznice.

(čtk)