ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zlín dokončil opravu centra Malenovic

18.01.2016

Zlín 18. ledna - Zlínská radnice dokončila rekonstrukce v centru místní části Malenovice. Úpravy se dočkaly silnice J. Staši a Tyršova, nový je také prostor před bývalým kinem. Práce si vyžádaly téměř 75 milionů korun, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

"Původní kostková ulice J. Staši sloužila veřejnosti už od příjezdu prezidenta Tomáše G. Masaryka do Malenovic v roce 1919. Nyní má nový povrch a také kruhový objezd, který usnadňuje odbočení na ulice Masarykova a Švermovu, po které se jezdí k malenovickému hradu," uvedl mluvčí.

Opravené jsou chodníky a vjezdy, vznikla nová parkovací místa. "Je zde také nová kanalizace a zpomalovače rychlosti, zčásti nově bylo vybudováno zatrubnění potoka Baláš," řekl primátorův náměstek Bedřich Landsfeld (STAN). Rekonstrukce si vyžádala 49,5 milionu korun, Zlínský kraj přispěl částkou 4,5 milionu korun.

Před bývalým kinem Květen vznikl prostor, který je možné využít pro veřejné a společenské akce. "Došlo zde po mnoha desítkách let k oddělení komunikací pro chodce a pro motorová vozidla, k vybudování nových parkovacích míst, opraveny byly vozovky, chodníky a zpevněné plochy kolem pošty a zdravotnického zařízení," uvedl mluvčí. Nové je také veřejné osvětlení, součástí projektu za více než 25 milionů korun byly terénní a sadové úpravy.

Modernizace Malenovic bude letos pokračovat další obnovou Tyršovy ulice a regenerací sídliště. Krajské město Zlín letos plánuje hospodařit se schodkem 35 milionů korun, rozpočet počítá s příjmy 1,286 miliardy korun a výdaji 1,321 miliardy Kč. Schodek pokryjí nevyčerpané peníze z minulých let. Na investice je v rozpočtu vyčleněno 164 milionů korun, další peníze přibudou z přebytku loňského hospodaření. Celkově by na investice mělo letos jít asi 300 milionů korun.

(čtk)