ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha 9 chce upravit prostor u metra Prosek

12.01.2016

Praha 12. ledna - Praha 9 chce upravit prostor u metra Prosek. Vzniknou nové travnaté plochy a stromořadí, zůstanou i prodejní stánky. ČTK dnes o tom informoval mluvčí městské části Jiří Houdek. Výslednou podobu mohou ovlivnit i místní, Praha 9 s nimi chystá debatu.

"Byl bych rád, kdybychom společně našli přijatelný kompromis mezi tím, co by tu lidé chtěli mít, a reálnými možnostmi radnice," uvedl místostarosta Praha 9 Tomáš Portlík (ODS). Lidé podle něj o revitalizaci plochy u obchodního centra Jizerka žádají v podnětech zastupitelstvu.

Městská část navrhuje zvýraznění přístupových tras od stanice metra Prosek a Parku Přátelství různobarevnou betonovou dlažbou. Vzniknou nové travnaté plochy, nové budou lavičky, stojany na kola, sloup s hodinami nebo altán pro rodiče s dětmi. Vysadí se také nové stromy.

V místě zůstanou i prodejní stánky. "Ty by však měly mít jednotný vzhled a přesunuty by mohly být do severozápadního cípu náměstí, aby uvolnily centrální prostor náměstíčka," doplnil mluvčí.

Diskutovat o nové podobě prostranství mohou lidé přijít ve středu od 18:00 do zasedací místnosti městské firmy Devátá rozvojová v Jablonecké ulici čp. 70.

(čtk)