ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Pardubice chtějí prodat prázdné bytové objekty

11.01.2016

Pardubice 11. ledna - Pardubice chtějí prodat několik bytových objektů ve vlastnictví města. Pokračují tak v rozprodávání majetku, který je podle vedení radnice nezbytný. Do dražby by měly jít tři nebo čtyři domy, řekla novinářům náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

"Budou se prodávat formou veřejné dobrovolné dražby, pokud se na tom usnese zastupitelstvo," uvedla Dvořáčková. Město chce nabídnout dva objekty v ulici U Trojice, jeden v Jiráskově a jeden v Bubeníkově ulici. Domy jsou v současnosti prázdné, dřívější nájemníci smlouvy s městem ukončili nebo se přestěhovali jinam.

V ulici U Trojice se již v minulosti dražil jiný městský dům. Pro nezájem se dražba několikrát opakovala a cena klesla až na 900.000 korun. Nakonec se budova prodala za 2,1 milionu korun.

Radnice by mohla za domy získat i desítky milionů korun. Menší v ulici U Trojice by mohly teoreticky vynést kolem dvou milionů korun, u dalšího v Jiráskově ulici se odhadní cena pohybuje kolem osmi milionů korun. O dům v Bubeníkově ulici požádala o bezplatný převod Nadace města Pardubic, do dražby se proto možná nedostane. Znalecký odhad na něj zatím nebyl zpracován.

Zastupitelé Pardubic vloni v létě odhlasovali dokončení privatizace bytů, město jich chce k prodeji nabídnout celkem 117. Nájemníci nejsou povinni byty koupit, smlouva jim nadále potrvá. Půjde o poslední možnost odkupu, lidé se také mohou přestěhovat do jiného městského bytu. Ti, kteří budou mít zájem o koupi, zaplatí za metr čtvereční od 9000 do 12.000 korun. Tržní ceny jsou i dvojnásobné. Kupní cena byla stanovená v roce 2010. Byty, které pocházejí z let 1964 až 1982, jsou v ulicích Ludmily Malé, Jana Zajíce, Mladých, Nová, Sluneční, Erno Košťála, Na Drážce, Rokycanova a na nábřeží Závodu míru. Město si ponechá 2130 bytů.

(čtk)