ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Liberecký kraj nabízí v elektronické aukci chalupu v Krkonoších

08.01.2016

Liberec 8. ledna - Liberecký kraj chce lukrativní nemovitosti prodávat prostřednictvím elektronických aukcí. Cílem je prodat takový majetek za co nejvýhodnější cenu pro kraj a zvýšit transparentnost prodeje, řekl dnes ČTK náměstek libereckého hejtmana Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj). Už deset let kraj v e-aukcích nakupuje, teď chce i prodávat. Prvním vytipovaným objektem je rekreační chalupa v Krkonoších. Aukce se uskuteční 10. února.

Nabízená nemovitost s 12 lůžky v Horních Mísečkách slouží jako turistická ubytovna. Svou polohou je ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku a v její blízkosti je řada lyžařských areálů a běžkařských tras. Objekt spravuje Krajská správa silnic Libereckého kraje. Kraj však podle Pietera chalupu nepotřebuje, a tak ji od roku 2011 pronajímá. Nájem však nestačí ani na údržbu objektu.

Vyvolávací cena chalupy začne na 3,5 milionu korun. Minimální příhoz je stanoven na 10.000 korun. Každý účastník aukce bude muset složit jistotu 200.000 korun. Podrobnější podmínky jsou na stránkách kraje. "Zisk z e-aukce chceme investovat do zlepšení stavu krajských nemovitostí, například do zateplování a oprav školských budov nebo do zhodnocení nemovitostí Krajské správy silnic Libereckého kraje," uvedl Pieter.

Liberecký kraj má s elektronickými aukcemi dlouholeté zkušenosti. Už deset let tak nakupuje telefonní služby, kancelářské a hygienické potřeby, tonery a propagační předměty. Za ty roky se uskutečnilo už více než 70 aukcí v celkové hodnotě 20 milionů korun. V závěru loňského roku dostaly možnost nakupovat tímto způsobem spotřební materiál i příspěvkové organizace kraje. "Jen krajské sociální organizace vynaloží ročně na spotřební materiál a hygienické potřeby dohromady 16 milionů korun. Každých deset procent zlevnění znamená velkou úsporu," dodal Pieter.

(čtk)