ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Veselí opraví školu a postaví cyklostezku

07.01.2016

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) 7. ledna - Radnice ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku plánuje v letošním roce rekonstrukci školy v části Milokošť, stavbu cyklostezky do Blatnice pod Svatým Antonínkem a dokončení stavby šaten na koupališti. ČTK to dnes sdělila mluvčí Veselí Petra Pavková. Město má pro letošní rok schválený přebytkový rozpočet s příjmy 196 milionů a výdaji 184 milionů korun. Přebytek podle Pavkové poslouží na splátky úvěrů města.

Cyklostezka do šest kilometrů vzdálené Blatnice má stát přes 15 milionů korun. Město na ni obdrží dotaci, z vlastního rozpočtu zaplatí čtyři miliony korun. "Termín realizace je léto až podzim letošního roku," uvedla Pavková.

Na osm milionů korun vyjde rekonstrukce školy v Milokošti, která se má uskutečnit od května do srpna. "Důvodem jsou nutné stavební úpravy pro společný provoz základní a mateřské školy, ale účelem bude i snížení energetické náročnosti objektu," řekla Pavková.

Kromě toho město do dubna dokončí práce na koupališti, do kterého v poslední době investovalo více peněz. "Je na něm rušno i v zimním období. Nedávno se na něm započalo s další etapou rekonstrukce, která ještě více zkvalitní návštěvníkům pobyt v této rekreační zóně. Staví se objekt šaten z obou stran u nedávno postaveného sociálního zařízení," uvedla Pavková. Celkové náklady přesahují 11 milionů, pět milionů se proinvestovalo loni, letos rozpočet pokryje zbytek.

Největší investiční akcí loňského roku byla rekonstrukce ulice Sudomírky, která si vyžádala 7,5 milionu korun. Zahrnovala opravu chodníků, silnice a také napojení dešťových svodů nemovitostí na kanalizační přípojky.

Veselí nad Moravou se nachází v jihovýchodní části Jihomoravského kraje. Leží mezi Hodonínem a Uherským Hradištěm. Je poslední obcí Jihomoravského kraje, která sousedí s Uherskohradišťske, ve Zlínském kraji. Veselí má přes 11.000 obyvatel. Ve vedení města je ODS, TOP 09 a KDU-ČSL.

(čtk)